Aktuality: AOOV představuje výsledky projektu Stronger Roots Nadace OSF

Asociace organizací v oblasti vězeňství (AOOV) úspěšně prošla projektem Stronger Roots – Pevné kořeny pro budoucnost Nadace Open Society Fund. AOOV patřila mezi 35 neziskových organizací v Česku, Maďarsku a Slovensku, které získaly podporu v tomto programu. Cílem bylo během dvou let oslovit své existující příznivce či nové skupiny občanů a zjistit jejich potřeby a názory. Následně reflektovat tato zjištění ve své práci a postupně si tak vytvořit stabilnější základnu podporovatelů.

AOOV měla konkrétně oslovit své stávající partnery z občanského sektoru, byznysu či politiky a pokusit se překlenout vzájemné ideologické rozdíly, vytvořit strategická partnerství a spolupracovat na řešení problémů. Jedním z těchto partnerů bylo například vedení Vězeňské služby.

Prostřednictvím externího facilitátora a použité metody outcome mappingu dokázali členové Asociace více spolupracovat. Dokázali dosáhnout nejprve změny u sebe, která potom vedla ke zlepšení vztahů k dalším partnerům. Do projektu se zapojili také lidé s žitou zkušeností z výkonu trestu, sociální kurátoři a probátoři.

„Pokud chceme zlepšit vztahy s klíčovými partnery, je potřeba přemýšlet nejen o změnách na straně partnera, ale také o změnách, které jsme schopni učinit sami.“

Zuzana Tinglová, tajemnice AOOV

Výsledkem bylo mnoho hodin společné práce s Vězeňskou službou například na zlepšování procesu přípravy na propuštění nebo společný projekt „kontaktní místa pro online návštěvy odsouzených„. Předsedkyně Asociace Jana Smiggels Kavková prezentuje závěry projektu na právě probíhající konferenci The Stronger Roots Conference v Praze.

Podrobnější informace o projektu najdete v případové studii, kterou zpracovala Nadace Open Society Fund (v angličtině) zde.

Novinky emailem

Chcete vědět o tom, co se u nás děje a mít vždy čerstvé informace? Vyplňte formulář níže.