Pro média

Tiskové zprávy

AOOV a Vězeňská služba ČR budou spolupracovat na testování Databáze organizací v oblasti vězeňství

Praha, 10.4. 2024 - Asociace organizací v oblasti vězeňství (AOOV) bude spolupracovat s Vězeňskou službou ČR na testování databáze poskytovatelů služeb penitenciární a postpenitenciární péče. Pilotní projekt schválilo Generální ředitelství Vězeňské služby ČR. Prototyp databáze AOOV vyvinula v rámci evropského programu Zaměstnanost plus. AOOV věří, že databáze usnadní a urychlí přístup lidí ve výkonu trestu odnětí svobody ke službám postpenitenciární péče.

Počet vězňů v České republice stále roste: změna systému je nutná

Praha, 27.3. 2024 - Asociace organizací v oblasti vězeňství (AOOV) vítá novelu trestního zákoníku, která včera večer odešla do meziresortního připomínkového řízení. Upozorňuje, že je potřeba, aby novela byla projednána a vstoupila v účinnost co nejdříve. Stávající situace ve vězeňství je totiž alarmující. Aktuální počet vězňů nyní dosahuje 19 768 osob a tento počet nadále roste. Rok uvěznění stát přijde na cca 650.000 Kč na jednoho odsouzeného. Celkem zaplatíme každý rok skoro 13 miliard korun.

Lidé se záznamem v rejstříku trestů se jako zaměstnanci zdravotnických zařízení osvědčili. Návrh, aby mohli pracovat i v sociálních zařízeních, poslanci ANO, SPD a KDU-ČSL zamítli.

Praha, 28.2. 2024 - Inovativní návrh organizace MILA a Asociace organizací v oblasti vězeňství (AOOV), který by umožnil v sociálních službách pracovat vybraným lidem se záznamem v rejstříku trestů, byl zamítnut poslanci ANO, SPD a KDU-ČSL. Pracovníků v sociálních službách je přitom alarmující nedostatek.

Stanovisko Asociace organizací v oblasti vězeňství k nedostatku probačních programů pro mladistvé i dospělé

Praha, 15.2. 2024 - Asociace organizací v oblasti vězeňství (AOOV) varuje před významným snížením kapacit probačních programů v České republice, což by mohlo negativně ovlivnit efektivitu trestní spravedlnosti a snahy o snižování počtu vězňů a recidivy. Od roku 2019 se alokace pro programy pro dospělé i mladistvé snížila u každého o zhruba 650 000 Kč (pro rok 2024 bylo snížení u každého programu o 200 000 Kč, celková alokace se snížila pro tento rok o 400 tisíc Kč).

Napsali o nás

Loga ke stažení

Připravili jsme pro vás speciální balíček, ve kterém najdete různé varianty loga AOOV včetně podrobného logomanuálu.

KONTAKT
PRO MÉDIA

Barbora Kiliesová

Barbora Kiliesová

+420 605 258 595
kiliesova@aoov.cz

Novinky emailem

Chcete vědět o tom, co se u nás děje a mít vždy čerstvé informace? Vyplňte formulář níže.