Pro média

Tiskové zprávy

Druhé setkání odborníků v přípravě na propuštění přineslo optimismus i naději

Praha, 23.6. 2022 - Asociace organizací v oblasti vězeňství (AOOV) zorganizovala již druhé setkání odborníků na téma „příprava na propuštění“. Setkání se opět účastnili odborníci na tuto problematiku z Vězeňské služby, sociální pracovníci, probátoři, kaplani, pracovníci z nestátních neziskových organizací, ale i lidé, kteří sami výkonem trestu odnětí svobody prošli. Cílem mezioborových setkání je společně hledat cesty, jak v rámci přípravy na propuštění lépe spolupracovat a zefektivnit tak celý proces.

Až na sedm míst se rozšiřuje projekt kontaktních míst pro online návštěvy odsouzených Vězeňské služby a AOOV

Praha, 28.3. 2022 - Asociace organizací v oblasti vězeňství (AOOV) a Vězeňská služba ČR rozšiřují společný projekt kontaktních míst pro online návštěvy odsouzených do pěti nových lokalit. Ke stávajícím kontaktním místům na Praze 8 a v Chodově u Karlových Varů nyní nově přibývají kontaktní místa v Bohumíně, Brně, Olomouci, Sokolově a Stráži pod Ralskem.

Rozsudek nejvyššího správního a městského soudu o srážkách z příchozích plateb neumožňuje skupině lidí ve věznicích pokrýt základní potřeby

Praha, 2.3. 2022 – Asociace organizací v oblasti vězeňství (AOOV) musí reagovat na situaci, která vznikla od 1. ledna 2022 na základě rozsudku Nejvyššího správního soudu č.j. 6 As 317/2017 a soudů nižších stupňů z loňského roku, kdy mohou být exekučně zabavovány veškeré příchozí platby odsouzených.

Stanovisko AOOV k programovému prohlášení vlády

Praha, 10. ledna 2022 - Asociace organizací v oblasti vězeňství (AOOV) velmi vítá, že se téma vězeňství dostalo do programového prohlášení vlády. Prohlášení nové vlády obsahuje celou řadu progresivních změn v oblasti trestní justice a vězeňství.

Výroční zprávy

Výroční zpráva 2020

Napsali o nás

Loga ke stažení

Připravili jsme pro vás speciální balíček, ve kterém najdete různé varianty loga AOOV včetně podrobného logomanuálu.

KONTAKT
PRO MÉDIA

Barbora Kiliesová

Barbora Kiliesová

+420 605 258 595
kiliesova@aoov.cz

Novinky emailem

Chcete vědět o tom, co se u nás děje a mít vždy čerstvé informace? Vyplňte formulář níže.