Pro média

Tiskové zprávy

AOOV pomohla prosadit zvýšení sociálního kapesného pro odsouzené

Praha, 2.8. 2023 - Asociace organizací v oblasti vězeňství (AOOV) připomínkovala novelu zákona o výkonu trestu odnětí svobody (VTOS), kterou minulý týden schválila vláda. AOOV vítá, že dojde ke sjednocení postupu při nakládání s příjmy odsouzených a vyrovnání nerovností, které dosud v této oblasti panovaly.

AOOV podporuje přijetí zákona o podpoře v bydlení

Praha, 3.7. 2023 - Asociace organizací v oblasti vězeňství (AOOV) jako součást iniciativy Za bydlení zaslala několik připomínek k návrhu Zákona o podpoře v bydlení. Až 1 400 000 lidí v České republice se potýká se závažnými problémy v oblasti bydlení: jsou vyloučeni ze standardního bydlení, čelí nadměrným nákladům na bydlení, nebo jim hrozí jeho ztráta. .

AOOV uspořádala v poslanecké sněmovně seminář ke snížení vězeňské populace

Praha, 24.4. 2023 - Asociace organizací v oblasti vězeňství (AOOV) uspořádala odborný seminář v Poslanecké sněmovně pod záštitou Marka Bendy (ODS) za účasti předních expertů trestní justice a poslanců. Cílem semináře bylo prezentovat návrhy legislativních změn ke snížení trestní represe.

Stanovisko AOOV k návrhu zákona o registrovaném sociálním podniku

Praha, 19.4. 2023 - Asociace organizací v oblasti vězeňství (AOOV) vítá návrh zákona o registrovaném sociálním podniku. AOOV připravila několik připomínek, zejména navrhuje začlenit do zákona osoby ve výkonu trestu odnětí svobody s cílem usnadnit jim návrat na pracovní trh.

AOOV a další neziskové organizace ve spolupráci s politiky vyjednaly částečné zvýšení nezabavitelné částky v roce 2023

Praha, 26.1. 2023 - Asociace organizací v oblasti vězeňství (AOOV) ve spolupráci s Charitou ČR, Institutem prevence a řešení předlužení a vládními politiky domluvila kompromis, který zvyšuje alespoň částečně nezabavitelnou částku v roce 2023 a pomůže tak mnoha lidem vyrovnat se s rostoucími náklady a zároveň splácet své dluhy.

Napsali o nás

Loga ke stažení

Připravili jsme pro vás speciální balíček, ve kterém najdete různé varianty loga AOOV včetně podrobného logomanuálu.

KONTAKT
PRO MÉDIA

Barbora Kiliesová

Barbora Kiliesová

+420 605 258 595
kiliesova@aoov.cz

Novinky emailem

Chcete vědět o tom, co se u nás děje a mít vždy čerstvé informace? Vyplňte formulář níže.