Aktuality: 8. ročník Běhu se žlutou stužkou byl věnován vězněným ženám

Asociace organizací v oblasti vězeňství (AOOV) byla opět partnerem letošního ročníku Běhu se žlutou stužkou – Yellow Ribbon Run. Charitativní běh byl věnován jako vždy lidem s trestní minulostí a konkrétně právům vězněných žen. Akce se opět velmi vydařila a počet běžců, kterým není lhostejný osud lidí s žitou zkušeností z výkonu trestu, vzrostl.  V Aktivním lesoparku Řepy se běželo 480 běžců, mezi nimi bylo 50 odsouzených, kteří si svůj trest ještě odpykávají. Mezi běžci bylo také velké množství lidí, kteří mají svou zkušenost z vězením již za sebou. V tzv. virtuálních bězích se účastnilo 283 běžců přímo ve věznicích. Z členských organizací AOOV, pozorovatelů a čestných členů vyběhlo na trať 51 běžců a z toho 10 klientů s trestní minulostí.

Zábava byla skvělá, došlo na spoustu nových i starých setkání. Děkujeme všem organizacím, které se účastnili ať už formou běhu nebo podporou!

8. ročník Běhu se žlutou stužkou probíhal ve spolupráci s projektem Naplnění Bangkok Rules v ČR: cesta k podpoře lidských práv vězněných a propuštěných žen, který je podpořen grantem z Norska
prostřednictvím Norských fondů a realizován RUBIKON Centrem.

Al Paso

Česká kriminologická společnost

Charita Česká Kamenice

Centrum poradenských služeb ve vězení a po výstupu – Společnost Podané ruce

Romodrom

Rubikon Centrum

Sananim

Vězeňská duchovenská péče

Jak to na akci vypadalo se můžete podívat v naší galerii:

Novinky emailem

Chcete vědět o tom, co se u nás děje a mít vždy čerstvé informace? Vyplňte formulář níže.