Aktuality: Tři členové AOOV získali ocenění za dlouhodobou spolupráci s Věznicí Světlá nad Sázavou

Tři členové AOOV získali ocenění za důležitou činnost v oblasti vězeňství u příležitosti 20. výročí ženské Věznice Světlá nad Sázavou. Minulý týden se konalo slavnostní setkání u příležitosti oslav 20. výročí založení ženské Věznice Světlá nad Sázavou. Kromě významných osobností české justice se ho účastnili také tři členové Asociace organizací v oblasti vězeňství (AOOV) . Byli jimi organizace Mezinárodní vězeňské společenství, z. s., Společnost Podané ruce a RUBIKON Centrum.

V úvodní řeči ředitelky věznice Moniky Myšičkové zaznělo poděkování neziskovým organizacím. Vyzdvihla především dlouhodobou spolupráci s věznicí. Ocenila také důležitou a nezastupitelnou činnost, kterou v oblasti práce s klientkami ve věznici a po výstupu z věznice zajišťují. Náměstek ministryně spravedlnosti, gen. ředitel Vězeňské služby a ředitelka věznice předali zástupcům NNO pamětní čestnou medaili k 50. výročí českého vězeňství v resortu spravedlnosti. Moc děkujeme za ocenění nejen těchto tří neziskových organizací, ale i neziskového sektoru jako takového. Gratulujeme!

Ocenění pro členy AOOV
O AOOV

V českých věznicích si odpykává trest více než 21 000 lidí. Toto číslo je v přepočtu na počet obyvatel jedno z nejvyšších v Evropské Unii. Index uvěznění se nedaří snižovat, i když kriminalita klesá. Více než 70 % propuštěných se do vězení vrací. To s sebou přináší negativní sociální i ekonomické důsledky. Jedním z důvodů tohoto stavu, na který se Asociace zaměřuje, je absence funkčního systému kontinuální práce s  odsouzenými před výstupem z vězení a po propuštění na svobodu. Účelem Asociace je propojování různých aktérů v oblasti vězeňství a trestní justice a přispívání k systémovým změnám v oblasti naplňování trestní spravedlnosti.

Novinky emailem

Chcete vědět o tom, co se u nás děje a mít vždy čerstvé informace? Vyplňte formulář níže.