Aktuality: AOOV opět partnerem Běhu se žlutou stužkou

Asociace organizací v oblasti vězeňství(AOOV) se opět zapojí do Běhu se žlutou stužkou – Yellow Ribbon Run (YRR). Letošní osmý ročník se koná 20. června 2023 v Aktivním lesoparku v Praze Řepích. Tento ročník je věnovaný ženám. Cílem projektu YRR je bořit předsudky, dát lidem s trestní minulostí a jejich rodinám druhou šanci na slušný život, přispět tak k prevenci kriminality, snížení recidivy a větší bezpečnosti ve společnosti.

AOOV podpořila projekt Yellow Ribbon Run, protože chce více zapojit klienty členských organizací (lidi po výkonu trestu) a informovat je o projektu a společně naplnit hlavní motto běhu „uteč předsudkům“. Proto jsme rádi, že v barvách Asociace běželo v loňských letech několik lidí s trestní minulostí společně s pracovníky členských organizací.

AOOV a její členové a pozorovatelé loni sestavili 12 štafet a celkem se účastnilo 51 běžců. Sedm běžců mělo žitou zkušenost z výkonu trestu a jednalo se o klienty členských organizací. Z 19 členů a pozorovatelů AOOV se aktivně zúčastnilo 8 organizací. Terénní program Al Paso z Charity TřebíčCentrum protidrogové prevence a terapieČeská kriminologická společnostCharita Česká KameniceRubikon CentrumSananimSpolečnost Podané ruceVězeňská duchovenská péče a štafeta AOOV chtěli svou účastí podpořit lidi po výkonu trestu a bojovat proti předsudkům, kterým často čelí.

Yellow Ribbon spoluorganizuje iniciátorka projektu Gabriela Slováková, sportovec a filantrop Tomáš Slavata, Vězeňská služba ČR, nezisková organizace RUBIKON Centrum a Probační a mediační služba za finanční podpory několika partnerů. Do 7. ročníku Yellow Ribbon Run se v roce 2022 registrovalo 779 lidí.

Jak se registrovat?

registraci si letos můžete vybírat z těchto možností:

Štafeta 4×4 km – Letos to dám!

EASY Štafeta 4×2 km – Novinka pro začínající běžce!

Virtuální běh – Připnu si žlutou stužku a zaběhnu svou oblíbenou nebo novou trasu kdekoli na světě!

Nepoběžím, ale přispěji – Úspěšná integrace lidí, kteří nechtějí opakovat své chyby, se vyplatí nám všem!

Koupím registraci jako dárek – Potěšte své blízké dárkem s přesahem!

Novinky emailem

Chcete vědět o tom, co se u nás děje a mít vždy čerstvé informace? Vyplňte formulář níže.